WYNAJEM SZALUNKÓW STROPOWYCH

Wykonanie stropów w budynkach wymaga zastosowania specjalnie do tego przeznaczonych szalunków. Wynika to z tego, że do takich konstrukcji stropowych używane są podpory, które umożliwiają zastygnięcie betonu. Dowiedz się, jak możesz usprawnić wykonywanie robót budowlanych, decydując się na wynajem szalunków stropowych.

Wynajem szalunków stropowych – Warszawa

Szalunki stropowe (nazywane również deskowaniem) to niezbędne narzędzie na każdej budowie, na której są wylewane konstrukcje betonowe takie jak stropy, nadproża, schody. Szalunki stropowe służą do formowania betonu w odpowiedni kształt, dlatego muszą one być najwyższej jakości. Poprawny montaż tego szalunku jest szalenie ważny, gdyż konstrukcja betonowa podtrzymuje dziesiątki ton. Odpowiednie zabezpieczenie szalunków (ocynkowanie, okucie, impregnacja) jest równie ważne, gdyż wpływają na nie, nierzadko bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego coraz więcej fachowców korzysta z gotowych systemów szalunków stropowych, które dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów są solidne i skutecznie zabezpieczą konstrukcje betonową.

Szybkość montażu, jak i demontażu jest kolejną cechą, która przemawia za wyborem systemowego szalunku, względem klasycznemu deskowaniu. Kolejnym argumentem przemawiającym za szalunkami systemowymi jest jakość wylanej konstrukcji betonowej, a co za tym idzie ogólnych efektów wizualnych. Bardzo często inwestor chce sobie pozostawić goły beton, bez tynku, gdyż w ostatnim czasie zrobił się on bardzo popularny. Zdecydowanie się na wynajem szalunków stropowych z Warszawy to sposób na to, aby uzyskać skuteczne deskowanie przy niewielkim nakładzie pracy.

Elementy stropu:

Dźwigary

Dźwigar H20 to podstawowy element systemowego szalunku stropowego. Składa się z trzech warstw drewna sklejonych krzyżowo. Dźwigary zaimpregnowane są antygrzybicznym środkiem oraz żółtą farbą, dzięki czemu są odporne na wilgoć i opady atmosferyczne.

Artykuł Waga
DŻWIGAR H-20 L-1,45m 7,25 kg
DŻWIGAR H-20 L-1,80m 9,00 kg
DŻWIGAR H-20 L-1,90m 9,50 kg
DŻWIGAR H-20 L-2,10m 10,50 kg
DŻWIGAR H-20 L-2,45m 12,25 kg
DŻWIGAR H-20 L-2,65m 13,25 kg
DŻWIGAR H-20 L-2,90m 14,50 kg
DŻWIGAR H-20 L-3,30m 16,50 kg
DŻWIGAR H-20 L-3,60m 18,00 kg
DŻWIGAR H-20 L-3,90m 19,50 kg
DŻWIGAR H-20 L-4,20m 21,00 kg
DŻWIGAR H-20 L-4,50m 22,50 kg
DŻWIGAR H-20 L-4,90m 24,50 kg
DŻWIGAR H-20 L-5,90m 29,50 kg

Podpory  

Podpory służą do podparcia dźwigarów H20 za pośrednictwem głowicy. Wykonane są z rur o średnicy zewnętrznej 57mm i wewnętrznej 48mm co daje nośność do 20 kn. Zakres regulacji podpory jest od 2,1m do 3,5m z dokładnością do 1cm.

Artykuł Waga
Podpora D-350 18,00 kg

Głowica

Głowica kątownikowa służy do stabilizacji dźwigarów H20. Rozstaw widełek głowicy umożliwia ułożenie jednego dźwigara, po obróceniu głowicy o 90° – dwóch dźwigarów. Głowica jest uniwersalna i pasuje do wszystkich rodzajów dźwigarów, jak i podpór.

Artykuł Waga
Głowica kątownikowa 2,60 kg

Stojak trójnożny

Stojak trójnożny (trójnóg) pomaga w stabilizacji podpór podczas montażu, jak i demontażu. Każda z nóg może być ustawiona pod dowolnym kątem, co daje możliwość ustawiania przy ścianach czy narożnikach. Ocynkowana powierzchnia pozwala na wykorzystywanie trójnogów w każdych warunkach atmosferycznych.

Artykuł Waga
Stojak trójnożny (trójnóg) 6,00 kg

Sklejka

Sklejka trójwarstwowa 2000x500x21 mm. Wodoodporna płyta szalunkowa wykonana z drzewa iglastego (sosna, jodła lub świerk). Obustronnie pokryta farbą impregnującą, dzięki której płyta jest wodoodporna. Występuje w dwóch wariantach — okuta lub nie okuta. 

Sklejka budowlana

Sklejka budowlana 2500x1250x21. Płyty budowlane pokryte obustronnie filmem z żywicy fenylowej, dzięki czemu płyta jest wodoodporna i odporna na warunki atmosferyczne. Idealnie nadaje się na docinki o dowolnym wymiarze. 

Artykuł Waga
Sklejka budowlana 2500x1250x21 36,00 kg

Wynajem szalunków stropowych – Piaseczno

Każdy bez względu na to, czy prowadzi firmę budowlaną, czy postanawia wznieść dom własnymi siłami, zastanawia się nad opłacalnością danego rozwiązania. Wynajem szalunków stropowych np. w Piasecznie charakteryzuje się następującymi zaletami:

  • oszczędność czasu

Samodzielne konstruowanie deskowania stropowego może być żmudnym zajęciem, które wymaga poświęcenia mnóstwa czasu. Nie tylko konieczna jest budowa samego szalunku, ale również zaopatrzenie we wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Decydując się na wynajem szalunków stropowych, możesz zaoszczędzić ten czas i zająć się wykonywaniem stropów betonowych. To świetny sposób na przyśpieszenie robót budowlanych.

  • łatwym montażem i demontażem

Kolejnym atutem wyboru systemowych szalunków stropowych do wynajęcia jest ich niezwykle łatwy montaż i demontaż. Dzięki takim właściwościom praca z nimi jest bardzo przyjemna i szybka. Po wykonaniu niezbędnych robót zdemontowanie systemowych szalunków stropowych pójdzie równie łatwo. Warto wybierać rozwiązania, które usprawniają budowę.

  • estetycznym efektem końcowym

Coraz większą popularność zyskuje surowy beton. Szczególnie jest to charakterystyczne dla stylów wystroju wnętrz takich jak: industrialny i minimalistyczny. Zastosowanie systemowych szalunków stropowych do wynajęcia pomoże w uzyskaniu idealnej powierzchni wyrobów betonowych. W ten sposób można wykonać stropy zgodnie z życzeniami klienta lub własnym pomysłem dotyczącym wykończenia wnętrz.

  • oszczędność pieniędzy

Wciąż dość powszechny jest pogląd, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem przy deskowaniu jest zrobienie swojego własne szalunku. Niekoniecznie to stwierdzenie może być zgodne z prawdą. Dlaczego? Otóż należy wziąć pod uwagę najpierw koszt materiałów, które należy kupić do wykonania deskowania. Do tego dochodzi czas spędzony na poszukiwaniu ich i zamówieniu, lub – co gorsza – samodzielnym przywiezieniu. Ponadto należy również przeliczyć godziny, które Ty lub Twój pracownik przeznaczyliście na wykonanie szalunku. Nie bez powodu istnieje znane powiedzenie, mówiące o tym, że czas to pieniądz. Wszak to, ile z nich zostało poświęcone na samodzielne wykonanie szalunku, należy przeliczyć na należne wynagrodzenie. Do tego opóźnia to proces wykonania betonowych stropów. Z takich powodów często bardziej opłacalnym wyjściem jest wynajem szalunków stropowych. 

  • doskonała stabilność

Przy deskowaniu stropowym niezwykle istotna jest stabilna konstrukcja. Na szczęście w naszych systemowych szalunkach są zastosowane specjalne stojaki trójnożne, które pozwalają na bezpieczne umieszczenie podpór pod dowolnym kątem. Do tego te produkty są ocynkowane, dzięki czemu można je używać nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz.

To tylko kilka atutów skorzystania z oferty wynajmu szalunków stropowych.

Wynajem szalunków stropowych dla firm – Legionowo

Warto wiedzieć, że wynajem szalunków stropowych to korzystna oferta dla firm budowlanych np. w Legionowie. Jeśli dopiero rozkręcasz swój biznes, to nie zawsze chcesz poświęcać wszystkich środków finansowych na zakup własnego szalunku stropowego. Dlatego w takiej sytuacji korzystnie jest się zdecydować na wynajęcie sprzętu. W ten sposób możesz wykonać inwestorowi usługę na najwyższym poziomie, a koszt wynajmu zaliczyć do wyceny projektu. Z powodu takich zalet, wiele firm korzysta z gotowych szalunków systemowych do wypożyczenia. 

Wynajem szalunków stropowych – Grodzisk Mazowiecki

Budowa własnego domu to kosztowna inwestycja, dlatego część osób, aby zmieścić się w budżecie, decyduje się na wznoszenie budynku metoda gospodarczą. W takiej sytuacji zakup deskowania lub samodzielne jego wykonanie będą nieopłacalne. Dla tego jeśli stawiasz swój dom np. w Grodzisku Mazowieckim, zdecyduj się na wynajem szalunków stropowych. W ten sposób zapłacisz tylko za czas, kiedy go faktycznie użytkujesz. Po wykonanych pracach w bardzo łatwy sposób go wyczyścisz i zwrócisz.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wynajmu szalunków stropowych!

Skontaktuj się z nami

Bardzo dobre szalunki

Paweł, Żelbety