SZALUNKI ŚCIENNE

Home/SZALUNKI ŚCIENNE

Do czego podczas budowy potrzebne są szalunki ścienne?

Szalunki ścienne będą potrzebne przy betonowych pracach budowlanych. Są także niezbędne przy wznoszeniu rusztowań podczas stawiania budynków. Można je podzielić na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. W przypadku tych pierwszych możliwy jest samodzielny montaż. Nie musisz wykorzystywać w tym celu dźwigu, czy podnośnika. Do zamontowania tych drugich, stosowany jest żuraw budowlany.

Gdzie chętnie wykorzystywane są szalunki ścienne?

Szalunki ścienne powszechnie stosowane są w firmach budowlanych. W tym przypadku kluczowymi rzeczami jest: czas, oszczędność i dobra jakość konstrukcji. Wykorzystywane są przy budowach lub przebudowach. Warto zwrócić uwagę na to, że przy montażu elementu, jakim są wytrzymałe szalunki ścienne, nie jest konieczne użycie ciężkiego sprzętu. Można to zrobić nawet w dwie osoby! To sprawia, że czas budowy zostaje skrócony. W przypadku, gdy decydujesz się za zakup tego produktu, powinieneś wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Musisz wiedzieć, do jakich prac będziesz używać szalunków ściennych. Istotne jest także określenie, czy będą one potrzebne przy większości inwestycji, czy sprawdzą się tylko kilka razy.

Czytaj dalej

Wytrzymałe szalunki ścienne i ich zalety

Użycie produktów, jakimi są: tanie szalunki ścienne w branży budowlanej niesie ze sobą szereg korzyści. Należy także zdać sobie sprawę z tego, że w celu osiągnięcia, jak najwyższego poziomu trwałości i stabilności, konieczne jest stosowanie sprawdzonych technologii i nowoczesnych narzędzi. Wytrzymałe szalunki ścienne odpowiadają na te potrzeby! Jedną z ich zalet jest to, że dzięki nim możliwe jest osiągnięcie znacznie lepszej nośności ścian betonowych, czy żelbetonowych. Istotne jest to, aby płyty szalunkowe były wykonane z najlepszej jakości materiałów! Będą wtedy wyróżniać się taką cechą jak: odporność na zużycie. Ściany betonowe lub żelbetowe, które powstały, z wykorzystaniem szalunków ściennych, nie muszą być dodatkowo tynkowe.

Czy inwestycja w szalunki ścienne opłaca się?

Tanie szalunki ścienne to opłacalna inwestycja, która da Ci gwarancję wieloletniej trwałości. Dzięki nim możliwe jest tworzenie unikalnych kształtów. Doskonałą opcją jest też ich wynajem.

Kiedy wykorzystuje się szalunki ścienne lekkie i montowane ręcznie?

Szalunki ścienne lekkie stosowane są do budowy domu jednorodzinnego. W ich przypadku nie jest konieczne użycie ciężkiego sprzętu. Montowane ręcznie są dużym udogodnieniem dla prywatnych inwestorów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szalunki ścienne?

Musisz sobie uświadomić, że to od wyboru właściwych szalunków ściennych zależy powodzenie budowy. Zestaw powinien składać się m.in. z:

  • palety modułowej,
  • sworzeń z nakrętką i klinem,
  • łącznika,
  • nakrętki talerzowej fi-100,
  • narożnika wewnętrznego 15x15x60,
  • narożnika zewnętrznego 0x60,
  • wkładki uzupełniającej 5×90,
  • wkładki uzupełniającej 10×90,
  • płyt o różnych wymiarach

Title